Jadid Online
جدید آنلاین
درباره ما تماس با ما Contact us About us
بر فراز کرمانشاه

عکاسی یعنی تقسیم لحظه‌های زیبایی که عکاس تجربه می‌کند با کسانی که به هر دلیلی فرصت لمس چنین لحظه‌هایی را ندارند. شاید آن‌ها با دیدن این عکس‌ها از طبیعت لذت ببرند و از فضای خسته‌کننده شهری دور شوند".
 
علی دوستی * عکاس ۲۹ ساله اهل کرمانشاه، لنز دوربینش را بکار گرفته تا مشاهداتش از لحظه‌های زیبایی که شهر کرمانشاه و طبیعت اطراف آن می‌آفرینند را در اختیار کسانی بگذارد که امکان تجربه مستقیم این زیبایی‌ها را ندارند. حاصل فعالیت هنری چند ساله او صدها عکس از لحظه‌های خاص، در محل‌های خاص و از زاویه‌های خاص است که او با شناخت عمیقی که از جغرافیای زادگاهش دارد، تهیه کرده است.  
 
علی دوستی خود را عکاس طبیعت می‌داند. او درباره مجموعه تصاویر کرمانشاه که از ارتفاع بالا گرفته می‌گوید: "شهر کرمانشاه از شمال و جنوب با کوه‌های بلند و زیبایی احاطه شده است. می‌توان گفت که همه مردم کرمانشاه به نحوی کوهنورد هستند، حتا اگر کوهنورد حرفه‌ای هم نباشند کوه جزء جدایی‌ناپذیری از زندگی مردم شده است. از همین‌رو با صعود به هر یک از این قله‌ها مناظر زیبایی در پیش چشم ظاهر می‌شود".  
 
علی دوستی عکاسی  را به صورت تجربی با یک دوربین غیرحرفه‌ای آنالوگ شروع کرد و با همین دوربین کوچک بود که بعد از خراب کردن صدها و هزاران عکس کم کم با اصول اولیه عکاسی آشنا شد. علاقه زیادش به این هنر موجب شد تا بعد از یک دوره یکساله دیپلم عکاسی بگیرد. او بعد از نه سال با دنیای عکاسی دیجیتال آشنا شد. علی دوستی حالا در رشته معماری در دانشگاه ارمنستان مشغول به تحصیل است. او چند نمایشگاه کوچک با موضوع طبیعت در ارمنستان برپا کرده است.  
 
در نمایش تصویری این صفحه مجموعه‌ای از عکس‌های علی دوستی که در طی ده سال و در فصول مختلف از فراز کوه‌های اطراف کرمانشاه  تهیه کرده است را می‌بینید.
 
*علی دوستی از کاربران جدیدآنلاین است.

 به صفحه فیسبوک جدیدآنلاین بپیوندید

ارسال مطلب
- یک کاربر، 2013/07/29
خیلی عجیبه که هر نوع "اظهار فضلی" که به عنوان "اظهار نظر" دریافت می کنید را منتشر می کنید. مثل کاربر اولی که اولین "اظهار نظر" را نوشته!
- یک کاربر، 2013/06/30
اظهار نظرها همه بایسته و شایسته بود، ولی هیچکس اشاره ای به پایان دلنشین گزارش با آن عکس های جذاب شبانه نکرد. درود به عکاس و درود به تدوین گر.
- یک کاربر، 2013/06/28
آیا این عکس ها هوایی هستند؟ یا آنطور که در متن نوشته شده از روی کوههای کرمانشاه گرفته شده؟
- شهرزاد، 2013/06/28
کارهاشون عالیه موفق باشند همیشه.
- Dr. Yousaf Hussain، 2013/06/26
Very interesting and beautiful pictures
- Hamid، 2013/06/26
بسیار زیبا بود و بسیار لذت بردم. عکس های تمیز و بدون نقص. من متاسفانه سعادت دیدن کرمانشاه را نداشته ام و شما امروز مرا به آنجا بردید. از همه دست اندارکاران زحمتکش سایت سپاسگزارم. همیشه موفق و پیروز باشید.
- علیرضا زرین، 2013/06/23
سپاسگزارم. زیبا بود و بدیع.
- رضا، 2013/06/22
بارها به کرمانشاه سفر کرده‌ام. اما تا به حال آن را این گونه ندیده بودم. عکس ها بسیار زیبا بودند و کرمانشاه را از زاویه‌ای کمتر دیده شده نشان می دادند. سپاس بسیار از شما
- شکوفه شادابی، 2013/06/21
اوه خیلی خوشحالم برات علی که کاراتو اینجا می بینم. راستش سر صبح اشک من رو حسابی در آوردی. واقعا عکس های زیبایی گرفتی از زادگاهی که هیچوقت فراموشش نمی کنم و آرزوم، برگشتن به بالای کوهاشه و نگاه کردن به شهر. ازت ممنونم که توی غربت این امکانو فراهم کردی:-)
- یک کاربر، 2013/06/21
آقای علی دوستی، دستتان درد نکند وآفرین برشما با عکس های بی نقص و دیدنیتان ازاین شهر زیبا که متاسفانه شانس دیدارش را نداشته ام. چه جاهلانی بودند کسانی که بعدازانقلاب سعی در تغییر نام این شهر داشتند.
برای نویسنده مطلب هم بدنیست بگویم آقای علی دوستی«دوربینش» رابکار گرفته و نه «لنز دوربینش» را و به اینجورعکس ها هم می گویند عکس هوائی ونه «ارتفاع بالا» بخصوص که «ارتفاع پائین» این روزها پیدا نمی شود!
Home | About us | Contact us
Copyright © 2023 JadidOnline.com. All Rights Reserved.
نقل مطالب با ذكر منبع آزاد است. تمام حقوق سايت براى جديدآنلاين محفوظ است.